Güncel Sohbet


Güncel Sohbet

Güncel Sohbet  İnternet’in ve buna bağlı çalışan birçok cihazın da etkisiyle ülkeler birbirlerine hiç olmadıkları kadar yakın durumdalar. Etkileşim o denli yüksek seviyeye ulaştı ki farklı dillerde ki birçok kelime diğer ülke dilleri tarafından benimsenip kullanılmaya başlandı. Örnek: Güncel  sohbet, Selfie, partner gibi sözcükler ve daha niceleri.

Güncel Sohbet etme  isteğinde olan kişiler bu kelime veya bu kelime gruplarını kullanıp aramalar gerçekleştirerek hedeflerine ulaşmak isterler. Birebir görüşmelerin yapıldığı, Yazılı veya görüntülü verilerin karşılıklı olarak aktarıldığı durumları ifade etmek için Online ifadesi kullanılır.

 

Eski Sürüm Programlara Elveda

Daha önceleri java ve flash gibi Programlar  kullanılıyordu. Fakat tarayıcıların kendilerini geliştirmeleri ve bu eski teknolojileri desteklememeleri sonucunda farklı bir takım applet  adı verilen yazılımlar piyasaya kullanıcılar için sunulmuştur. Zaman zaman kullanıcıların şikâyetçi oldukları durum tarayıcılarının sohbet odalarına bağlanmamasıdır. Bu da belirttiğimiz gibi chrome, modzilla  veya opera browser gibi fazla kullanıcının kullandığı tarayıcıların kendilerini sürekli olarak güncellemelerinden kaynaklanmaktadır.

Güncel  sohbet odalarında yapabilecekleriniz esasında sınırlı düzeydedir. Bilindik en büyük özellikleri yazılı ve metin tabanlı bir görüşmeye aracılık etmeleri ve özel olarak iki kişinin konuşmasına izin vermeleridir Dünyaca ünlü şirketlerin yaptığı küçük uygulamaların sunmuş olduğu desteğin birçoğu bulunmaz. Örneğin: Whatsapp ve Messennger. Her insan sosyal medya ve bu tarz siteleri zevk alarak kullanmaz. Bazı alışkanlıklar çok eskilerden gelir ve birçok kişi de bunu değiştirmek istemez.

 

Güncel Chat deki  Yenilikler

  • Hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın bütün tarayıcılar sorunsuz şekilde çalıştırılıp desteklenir buda kullanıcıların memnuniyetine yansır.
  • Telefon ve tablet gibi cihazlara tam uyum sağlar ve herhangi bir zorluk yaşanmasına izin verilmez.
  • En büyük yeniliklerden biri kendi resminizi profil resmi haline getirebilmenizdir ve bu resim tüm kullanıcılar tarafından görülebilir.
  • İkinci olarak durumunuzu belirtme özelliğinin olmasıdır. Dışarıdayım, Yokum, Yemekteyim veya online durumdayım gibi. Bu özellik insanların sizin nerede olduğunuzu ve durumunuzun müsait olup olmadığınızı anlamasına yardımcı olur.
  • Son  olarak da arkadaşlık listesi oluşturabilmeniz. Güncel  sohbet odasında sürekli konuştuğunuz ve görüştüğünüz kişileri takip ederek listenizi kontrol edip rahatlıkla onlara ulaşabilirsiniz.

Sohbet 21


Yazar: Emre

Yayınlanma Tarihi: 21 Kasım 2020

Kategori: Chat Siteleri, Sohbet Odaları

Görüntüleme: 6 Defa

Etiketler:

1 Yorumlar
Morny

Emegine saqlık tüm degerli arkadaslarımızı bekliyoruz gelin görün ve yasadıgınızın farkına varın (=

Bir cevap bırakın.